Úvod

Aktuality

Historie

Současnost

Akce

Sport

Galerie

Kontakt

Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov Hasičský sbor Císařov


        Aktuality


 • Vítězové Moravského kola – Přeboru Moravy 2011 v sobotu 18.6.2011 se naše družstva (muži a ženy) po postupu z Okresního kola dostavila na Přebor Moravy, kde je čekaly disciplíny: 100m překážek, štafety 4x100m a požární útok. Po celodenním zápolení na sportovně-bojovém poli obě naše družstva tyto disciplíny vyhrála. Ve všech kategoriích zvítězila a postoupila tak na MČR mezi ČHJ a MHJ do Čáslavy z prvního místa. Mimo jiné v samostatně hodnocené disciplíně jednotlivců na 100m překážek si odvezli medaile a ceny v kategorii mužů za 2.místo Radoslav Bednář a za 3.místo Martin Bednář. V družstvu žen to bylo jako přes kopírák kdy za 2.místo Kačka Valentíková a za 3.místo Magda Pumprlová. Jako bonus obě družstva postoupila také na mimořádné Mistrovství republiky HZS a SDH do Ostravy, kde budou jako hosté zastupovat „vlajku“ MHJ.
Vystaveno: 22.6. 2011 • Velká cena Císařov – pohár starosty obce zůstal doma v sobotu 11.6.2011 proběhlo na půdě obce Císařov, v areálu hasičské zbrojnice, další kolo Velké ceny MHJ okresu Přerov. V letošním horkém odpoledni se účastnilo tohoto kola 7.družstev můžu a stejný počet družstev žen. V konkurenci ostatních týmů obhájili naši hasiči 1.místo z loňského roku a připsali si tak dalších potřebných 20 bodů do VC. Družstvo žen skončilo na moc pěkném 2.místě.
Vystaveno: 15.6. 2010 • Okresní kolo na Císařovském bojišti 14.5.2011 byl Císařov poctěn pořádáním Okresního kola v požárním sportu. Na toto klání v disciplínách štafeta 4x100m a požární útok dorazilo 14.družstev hasičů (7 žen, 7 mužů). V rámci této soutěže probíhala souběžně i soutěž Okrskových a Župních kol, jejichž sloučení se u nás stalo tradicí z důvodu nízké účasti na těchto kolech. V tento sobotní den přálo jak počasí tak i štěstí. Na Přebor MHJ obě naše družstva postoupila z 2.místa. Ve zmíněném Okrskovém kole skočili muži na 2.místě a ženy na 1.místě.
Vystaveno: 17.5. 2011 • Pochovávání basy 2011 Jednoho letošního, zimního, sobotního večera si opět hasiči z Císařova hodili laťku o kus výš. V již tradičních „divadelních“ vystoupeních, které dělají v rámci oslav Masopustu na večerní zábavě Pochovávání basy, i letos zářili. V lednu vše vypadalo ale úplně jinak. Pořádně se nevědělo jaké téma se bude hrát, co bude vystoupení obsahovat atd. Z ničeho nic se začalo skládat jedno k druhému až z toho vzniklo vystoupení s názvem: Císařov má talent – parodie na televizní show, kterou znali opět všichni přítomní v sále. Netradiční provedení v „rukou“ císařovských hasičů však pojalo tuto show úplně v jiném duchu a přítomní se tomu smáli ještě nočním odchodu po ukončení celé zábavy. A však přesvědčte se sami VIDEO ZDE
Vystaveno: 5.3. 2011 • Výroční valná hromada 2010 V sobotu 11.12.2010 proběhla tradičně v tomto předvánočním čase Výroční valná hromada sboru. Jako každým rokem byli přítomní členové, hosté z okolních sborů a občané obce informování o dění v hasičském sboru za celý uplynulý rok 2010. Mimo zpráv z oblasti JPO, soutěžních družstev, pokladní zprávy, bylo zvleno nové složení výboru sboru, včetně nového vedení sboru viz. Současný sbor. Účast na VVH sboru byla veliká a protáhla se do pozdních nočních hodin.
Vystaveno: 29.12. 2010 • 2.místo ženy 3.místo muži na MČR 2010 Po postupu z Přeboru MHJ, kdy ženy postupovaly ze 3.místa a muži z místa čtvrtého, se oba týmy předvedli na Mistrovství České republiky mezi MHJ a ČHJ, které se konalo v Přerově. Po absolvování všech disciplín štafet 4x100m s překážkami, 100m jednotlivců s překážkami a požárním útoku, byl výsledek takový jaký je uveden v úvodu tohoto článku. Je ale nutno dodat, že obě družstva v letošním ročníku MČR měla první místo téměř na dosah ruky. Bohužel v poslední „Královské disciplíně“, kde se vždy rozhodne, se stalo to, že odešel stroj PS12 a soutěžícím byly tak přičteny body za poslední umístění v této disciplíně. To mělo za následek umístění se na jiných pozicích než li prvních.

Vystaveno: 29.12. 2010 • Vítězství ve VC MHJ okresu Přerova Letošní Velká cena MHJ okresu Přerov se pro hasičský sbor nesla v duchu magického čísla dvě. Jen sem tam se družstvům podařilo obsadit v jednotlivých kolech VC pozici nejvyšší a to první místo. Většinou po drobných chybičkách, či více nakloněného štěstí soupeřů, připadlo padalo družstvům druhé místo. Avšak v posledním kole VC v Rokytnici se rozhodlo a získáním potřebného prvního místa u obou družstev se šestí přiklonila k našemu sboru a toto mělo za důsledek to, že jak kluci, tak holky dosáhli na potřebný počet bodů, díky kterým vyhráli celý ročník Velké ceny MHJ okresu Přerov pro rok 2010.

Vystaveno: 29.12. 2010 • I. kolo VC tohoto roku se koná u nás v Císařově Letošní Velká cena MHJ okresu Přerov má netradičně začátek v Císařově.

  Z důvodů mnoha organizačních přesunů apod. změn odpadly dřívější termíny Velkých cen v Popůvkách a Křenovicích a tak se start letošního ročníku přesunul až na 12.6.2010 a to soutěží O pohár starosty obce Císařov.

  Po kliknutí na obrázek pozvánky si ji můžete stáhnout ve formátu PDF. Na účast sborů, které budou mít zájem naši VC odstartovat s námi se již teď těšíme.
Vystaveno: 20.05. 2010 • Z Okresního kola na Přebor MHJ 8.května se v obci Měrovice konalo Okresní a zároveň Okrskové a Župní kolo. Z tohoto kola se postupovalo dále na Přebor Moravy, který se v letošním roce koná v Ivančicích u Brna. Obě naše družstva (muži a ženy) na tento Přebor MHJ postoupila. A to muži z 2.místa a ženy z 3.místa.
Vystaveno: 10.05. 2010 • Titul Mistrů ČR opět v CísařověV sobotu 19.září proběhl XIV. ročník Mistrovství České republiky v požárním sportu, v rámci České hasičské a Moravské hasičské jednoty (ČHJ a MHJ). Toto mistrovství se konalo po čtyřech letech opět ve městě Nymburk na stadionu hasičského záchranného sboru. Po absolvování postupových soutěžích v průběhu celého roku, se letošního ročníku z našeho okresu účastnila družstva mužů z Citova a Císařova. V kategorii žen to pak byla družstva z Měrovic nad Hanou a Císařova.
  Právě naše děvčata jela na letošní ročník mistrovství, obhajovat loňský titul Mistryň ČR, který získala v jejich historicky první sezoně. Samotný průběh celého letošního mistrovství, byl stejný jako pokaždé, kdy se mistrovství koná pod záštitou České hasičské jednoty. Zasvěcení vědí a je tedy zbytečné popisovat celé dění sobotního dne.

  Nejpodstatnější je zda ovšem fakt, že v kategorii žen se podařilo výbornými výsledky vybojovat dva nejcennější tituly. Titul mistrů a vicemistrů. Po výborných výkonech v disciplínách běh na 100m s překážkami, štafetě 4x100m a požárním útoku, si titul vicemistrů ČR odvezly hasičky z Měrovic nad Hanou, které jsou v našem okrese velkým tahounem a to zvláště v disciplíně požární útok. Což dokazuje i vítězství v letošním ročník Velké ceny MHJ okresu Přerov. Ale co obhájkyně titulu? Ty opět předvedly překvapující výkon. Po běhu na 100m s překážkami byly v průběžném pořadí na 2.místě. V disciplíně štafet na 4x100m jim byly přiděleny body opět za 2.místo a královskou disciplínu požární útok zdolali bravurně, započteny jim tak byly body za místo první. V součtu tedy dosáhly s počtem 5ti bodů na místo nejvyšší, čím byl opět Titul Mistrů České republiky v požárním sportu ČHJ a MHJ.
  Soutěžní družstvo ve složení: Kateřina Bubeníková, Martina Sládečková, Vendula Kohnová, Simona Bochňáková, Magdaléna Musilová, Petra Kopecká, Kateřina Valentíková a Alena Navrátilová.
  V kategorii mužů se zástupci našeho okresu umístili: hasiči z Císařova na 5.místě a v těsném závěsu hasiči z Citova na místě šestém.
  Mistryním, vicemistryním a všem kteří reprezentovali Olomoucký kraj, okres Přerov, Moravskou hasičskou jednotu a obce jejichž jsou členy z tohoto místa náleží obrovský dík a hlavně gratulace. Snad bude příští ročník mistrovství, který se koná v Přerově, stejně a v některých případech i více úspěšný jako ročník letošní…

 • Velká cena MHJ okresu Přerov je za námi… Poslední kolo Velké ceny letošního ročníku proběhlo opět v Rokytnici u Přerova. Za účasti několika družstev mužů a žen, se rozhodovalo o přidělení posledních bodů, které mohli zamíchat pořadím v konečných výsledcích letošního ročníku. Kluci měli už své jisté, již po absolvování předposledního kola v Citově. Ovšem holky museli zabojovat o záchranu a udržení se na bedně. Bohužel, snaha byla, ale v tomto posledním kole asi menší než by se „patřilo“… Holky se na bedně neudržely a v letošním ročníku zabrali pozici na bramborovém 4.místě. Kluci, kteří své měli jisté skončili letošním celkovém pořadí na 2.místě, opět za Kokorami...
Vystaveno: 30.09. 2009 • Mistryně a vícemistři Moravy Po úspěchu z Okresního kola následoval další fajnový postup z Přeboru Moravy na Mistrovství České republiky, které se letos koná ve městě Nymburk. Obě družstva soutěží proplula famozním stylem. Po disciplínách 100m s překážkami, které v celkové soutěži vyhrál náš císařovský Martin Bednář a v kategorii žen se pak na bedně umístila na druhém místě naše Magda Pumprlová a v zápětí za ní na třetím místě Vendula Kohnová, pokračovala družstva k disciplíně štafeta 4x100m s překážkami, kterou také suveréně vyhrály. Se získanými dvěma body z dvou předchozích disciplín pokračovala družstva na královskou disciplínu požární útok. Prostřik na terčích stál muže titul Mistrů Moravy a umístění na druhém místě. U žen téměř bezchybný útok pojistil získané body a přispěl k získání titulu Mistrů Moravy pro letošní rok 2009.

 • Obě hasičská družstva z Císařova postoupili na Přebor moravy z prvního místa Okresní kolo konané na domácí půdě HS Císařov bylo velmi vydařené a to nejen po stránce povětrnostních podmínek, které strašily svou nepřízní z počátku dne, ale vším hlavním se na konci dne stal výsledek celého požárního klání družstev Okresu Přerov. Družstvo mužů i žen ukázolo nejen domácím fandům co umí. V konečném pořadí po disciplínách štafetě 4x100m s překážkami a požárním útokem, se umístila obě domácí družstva na prvním místě. Z těchto postů postoupila na Přebor MHJ konaný 13.6.2009 v Přerově.
  V letošním roce bylo novinkou zrušení Okrskových kol, která byla odsoutěžena v rámci tohoto Okresního kola. Tudíž se rozdávalo ocenění nejen za výsledky v Okresním kole, ale i za kola okrsku a žup. V Okrsku Brodecko ze umístila obě družstva stejně jako v kole okresním.


Vystaveno: 29.06. 2009 • Velká cena Císařov 2009 Zveme všechna hasičsská družstva na soutěž v požárním útoku (O pohár starosty obce), která se koná 06.06. 2009 v rámci VC OHJ Přerov.
  Pozvánku na tuto soutěž si můžete stáhnout zde. V případě zájmu kontaktujte uvedené kontakty na pozvánce.
  Srdečně vás zve sbor dobrovolných hasičů Císařov

 • V Okresní kolo v požárním sportu V soboru 16.05. proběhne v areálu hasičské zbrojnice v Císařově Okresní kolo v požárním sportu. K vidění budou zástupci sborů MHJ okresu Přerov. V kategorii mužů a žen se budou plnit disciplíny v štafetě 4x100m s překážkami a požárním útoku. Všechny příznivce požárního sportu strdečně zveme. začátek soutěže je v 10.00hodin.

Vystaveno: 10.05. 2009 • Hasičský ples 30.1. 2009 Dovolte nám prosím pozvat vás tímto na tradiční hasičský ples, který pořádáme v pátek 30.1. 2009. V průběhu večera vystoupí SESTRY V AKCI! Dále je pro vás připravena bohatá tombola a samozřejmě něco dobrého k snědku a k pití. Hraje skupina DE-TO.
  Na druhý den v sobotu 31.1. 2009 dětský karneval který se pro dospělé protáhne až do pozdních nočních hodin. Tombola pro děti a občerstvení pro všechny zajištěno. Hrát bude Atomový dýdžejský kufřík "bez Atoma".
  Srdečně vás na tyto obě akce zve sbor dobrovolných hasičů Císařov

 • V sobotu 13.12. 2008 se konala Výroční valná hromadanašeho sboru. Po zprávách z celoročního dění sboru, následovalo zvolení nového vedení (výboru) hasičského sboru (stávanící složení najdete zde. Dále následovalo přijetí nových členů, kteří nám rozšířili řady a náš sbor se teď pyšní počtem 89 členů. Po té následovalo ocenění družstva žen za reprezentaci sboru, obce a MHJ na MČR. Společně s tím byli také ocenění členové, kteří jsou v našem sboru více jak 30 let.

Vystaveno: 21.01. 2009 • Změna výsledků MČR 2008 hasiči Císařov skončili na 4.místě ne na 7. jak bylo vyhlášeno. Moravský hasičský jednota vyvěsila na svých stránkách oficiální výsledky z letošního ročníku Mistrovství ČR v požárním sportu dobrovolných hasičů ČHJ a MHJ a přiznala chybu v sčítání bodů při vyhodnocování družstev. Pro naše soutěžní družstvo mužů je to dobrou zprávou, vzhledem k tomu, že jsme si polepšili o tři místa. Ze sedmého místa, které nám bylo chybně přiděleno, jsme po správném přepočítání bodů skončili na 4.místě. U družstva žen, žádná změna nenastala…

Vystaveno: 20.10. 2008 • Mistři ČR 2008 Císařovské hasičky v jejich historicky první sezoně hned na postu nejvyšší. Z Ivančic si odvezly titul Mistrů ČR v požárním sportu mezi MHJ a ČHJ

 • Radek Bednář na Mistrovství ČR obdržel čestné uznání za Fair play, když podal pomocnou ruku zraněnému soupeři a přišel tak o započtění jeho pokusu

 • Hasiči Císařov 4.místo na Mistrovství ČR 2008. Po disciplínách 100m překážek a štafetě 4x100m byly v průběžném pořadí na prvním místě společně se sborem Hlinsko z ČHJ. Smůla v poslední disciplíně požárním útoku je srazila až na 7.místo...

 • 3.místo ve VC MHJ 2008 obou družstev. Muži i ženy z našeho sboru získali v letošním ročníku VC MHj okresu Přerov 3.místa


Vystaveno: 16.09. 2008 • 2.místo mužů na Mistrovství Moravy 2008

 • 1.místo Martin Bednář v disciplíně 100m překážek, jednotlivci na Mistrovství Moravy 2008

 • 3.místo Magda Pumprlová v disciplíně 100m překážek, jednotlivci na Mistrovství Moravy 2008

 • Postup družstva mužů a žen na Mistrovství České repuliky mezi ČHJ a MHJ 13.září 2008 do Slavkova u Brna


Vystaveno: 14.07. 2008
RYCHLÝ KONTAKT:

MORAVSKÁ HASIČSKÁ JEDNOTA, o.s.
HASIČSKÝ SBOR CÍSAŘOV
Josef Mrtvý (ekonom sboru)
Císařov 56
751 03 Brodek u Přerova

Tel.: +420 605 403 261
E-mail: l.zatloukal@email.cz

NAŠI PARTNEŘI:

Vše pro hasiče DAVAZ s.r.o. Olomoucký kraj
Bothe Schnitzius spol. s r.o. Černý orel - pivovar, restaurace, hotel, penzion
© 2012 SETUPS.cz TOPlist